15 Janar 2022
9:15

Alfred Lleshi

Sipas raportimeve të “Le Parisien”, Manchester United nuk heq dorë nga Mauricio Pochettino dhe synon ta bindë argjentinasin që të marrë frenat e skuadrës së kuqe, duke filluar nga sezoni i ri.

“Djajtë e kuq” e kishin kërkuar trajnerin aktual të Paris Saint-Germain pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer, për t’u drejtuar më pas te një emër tjetër si Ralf Rangnick, i cili nuk e përjashton mundësinë e vazhdimit të aventurës së tij në stolin e Manchester United. Sidoqoftë, argjentinasi është zgjedhje e parë e pronarëve.