Nj vajz angleze i sht bashkuar protests s shqiptarve ditn e djeshme n Londr. Vajza “hot”, ka ndaluar makinn e saj luksoze para protestuesve shqiptar dhe ka marr pr pak momente flamurin shqiptar duke e valvitur.

Shqiptart n protest kan shkrepur disa foto dhe kto jan br virale.

Kujtojm se shqiptart protestuan ditn e djeshme, pr shkak t gjuhs s egr dhe diskriminuese t prdorur nga sekretarja e shtetit Suela Braverman.

Gjithashtu, jan t shumt anglezt t cilt nga vendet e puns ku punojn me shqiptart kan ironizuar ministren Suela Breverman.