Krisja e miqsis mes dy ish-banoreve t “Big Brother VIP, Einxhel Shkirs dhe Beniada Nishanit, solli shum reagime n publik dhe t gjith duan t dijn arsyen e vrtet prse dy ish-mikeshat nuk flasin m me njra-tjetrn.

N programin e E Diell gjat nj loje q organizohet me t ftuarin n studio, moderatori Ervin Kurti, prball blogeres Dea Mishel, ju drejtua pyetja se far ka ndodhur realisht mes dy ish-banoreve.

Moderatori zgjodhi t mos prgjigjej duke u shprehur se nuk e ka ai t drejtn t flas.

Kjo sht nj telenovel e nisur n BBVIP dhe q protagonistet kryesore e dijn se far ka ndodhur dhe far nuk ka ndodhur, far sht br miediatike dhe far jo. Kshtu q un nuk jam i autorizuar t them asgj nuk di asgj m sht fshir memoria e kam tabularasa – u prgjigj moderatori.

Nuk dihet ende se far mund t ket ndodhur n t vrtet mes dyshes por rikujtojm q jav m par Einxhel ironizoi Beniadn teksa tha se ajo nuk i ka as numrin e telefonit. Ajo po ashtu e ka hequr edhe nga Instagrami.

Nuk jemi takuar akoma, kemi rastisur disa her por nuk jemi takuar akoma. Nuk ma ka numrin e telefonit prandaj. Nuk ma ka numrin, kshtu mora vesh, kjo ishte arsyeja q nuk kishim komunikuar. Un ja kisha thn brenda n ditn e fundit q sdo ja jepja numrin e telefonit dhe me sa duket e ka marr shum pr baz at gj. M tha se do m merrte q n mngjes prdit t m zgjonte dhe kisha frik se mos e bnte me vrtet kt gj.

Ndrsa modelja nga ana tjetr ka thn: Me Einxhelin nuk flasim dhe nuk e di prse. Aty brenda kam qen vetvetja, jo me t gjith banort por me Einxhelin dhe Donaldin pata m shum miqsi. Nuk e di arsyen nuk di as se far t tregoj pasi jam super okej me t kam qen nj super shoqe e kam shum xhan.