Sot n Ftes n 5, Robert Aliaj foli pr her t par pr situatn e krijuar n shtpin e BBV pas hyrjes s Sabianit.

Ai e konsideroi nj situat delikate, por prgzoi si Kristin ashtu edhe Keisin pr mnyrn sesi u solln.

M erdhi keq pr Kejsin n momentin q doli Kristi. Edhe pse s kam asnj bindje pr marrdhnien e tyre sepse i takon vetm Kristit, Keisi sht nj vajz delikate, smund ta mohoj, tha ai, duke shtuar: Ajo sjellje natn q doli Kristi ishte gjja m e pastr n kt Big Brother. Aty ka edhe nj ift tjetr (Kiara-Luiz), por ndryshe nga Kristi dhe Kejsi ata e kan mendjen pr loj.

I pyetur nga Bieta, ai theksoi se as ka pasur e as do t ket n plan t futet brenda shtpis s BBV, megjithat nuk e refuzoi iden e nj kafeje me Sabianin.

Aty po fusin spica, po prpiqen ta manipulojn dhe m vjen pr t vjell, u shpreh ai.