Robert Aliaj i ftuar n emisionin Shqipria LIVE, nuk ka mbetur pa komentuar performancen e Ronela Hajatit n festivalin e kngs Eurovision n t cilin nuk arriti t skualifikohet as deri n finale.

Teksa ka qen i ftuar pr t komentuar mbi eksperiencn e Shqipris dhe kngtares Ronela Hajati n Eurovision, Aliaj ka mbajtur nj qndrim totalisht kundr dhe radikal mbi performancn e Shqipris.

Ai sht shprehur se Ronela nuk kndoi por ulriti, teksa veshja ishte koreografia ishte tipike e klubeve t nats.

Reagimi im ishte emocional, teksa po kthehesha n shtpi n nj radio kulturore gjat nj debate mbi Eurovizionin, sht prmendur edhe shtja e performancs shqiptar dhe spikeri foli shum keq. Un nuk dua ta shoh kt shfaqe dhe performanc vulgare vajza ime.- sht shprehur spikeri.

Un i justifikoj t gjitha komentet sepse edhe nj spiker i BBC tha q Eurovizon fillon mer nj perdormanc vulgare.

Un i mbshtes kto lloj vendimesh.

Mua sm plqeu asgj nga performacn, nuk u kndua por u ulrit, ishte nj histeri.

Ajo ishte ulrima e vetme gjat gjith nats. Pastaj performance veshja ishte komplet jasht kontekstit sepse aty nuk prfaqson veten por shtetin.

T tjerat ishin t veshur me klas dhe me shum shije. Koreografia ishte tipike e klubeve t nats.– tha Aliaj.