Kngtarja e njohur iljeta Xhilaga e ftuar n emisionin Goca dhe Gra ka folur pr jetn e saj private dhe karrier. Ajo ka treguar se pr momentin i sht prkushtuar familjes dhe flet pr vshtirsit e jetess me 3 vurra djalin e saj, Albanin dhe djalin e tij.

Ajo tregoi se dy djemt duhen shum me njri tjetrin, dhe djalin e Albanit e do njsoj si t sajin.

E kam dashur gjithmon familjen, sepse ashtu jam rritur. Ather ishte koha e karriers, tani sht pjesa e familjes, t dyja bashk sht vshtior ti bsh. Un jam me tre burra n shtpi e dashur. Ka pafund lodhje por e dua shum. Djali Abanit dhe Fernando duhen shum dhe i un i dua shum. Un dua fmij, pro kur t ket rrisk zoti. Lidhja m ka pjekur, t kesh prgjegjsi pr dy fmij sht prgjegjsi shum e madhe. Jam shum e lumtur dhe e bj me shum dashuri. Un gjithmon kam ndjekur zemrn, sm ka ndikuar askush. Jam rritur para koh, kam ndenjur me njerz m t rritur. Jam rritur me dy prindr q m kan plotsuar do gj. Thjesht kam qen me fat q kam br shum gjra, gjithmon kam qen e pavarur. 16 vjee jam paguar pr her t par, u shpreh iljeta.