Aktori i njohur Arben Derhemi ishte i ftuari i par n programin Dola te Ola kt t diel. Gjat biseds teksa aktori foli pr jetn e tij profesionale, nuk mund t mos prmendej seriali aq shum i dashur dhe i krkuar Njerz dhe Fate. Lajmi se ky serial do t rikthehej me seri t reja padyshim gzon t gjith artdashsit.

N Dola te Ola Arben Derhemi e cilsoi Njerz dhe Fate si sfidn e jets s tij.

Po mos ta merrja un kt hap nuk do t bhej e mundur, tha ai. Arbeni, i cili ka patur personazhin e Florit te Njerz dhe Fate tha se dhe vazhdimi, sikurse pritet, do t jet shum i suksesshm dhe se ngjarjet do t jen edhe m t forta se n serit e para.

Ai zbuloi se kasti i aktorve do t jet 80% i atyre q kan qen, duke filluar nga vet ai, Robert Ndrenika, Alfred Trebicka, Eni Jani, Pavlina Mani e cila do t jet sa n Amerik aty ku ajo jeton, sa n Shqipri, Do ta ndrlidhim me jetn e saj atje, tha ai.

Arbeni zbuloi se si fillim do t ket 15 seri, pasi sht nj pun e madhe dhe duhet shum investim, sht nj staf prej 45 vetsh, t cilt pr rreth dy muaj e gjysm do t spostohen n vende t ndryshme t Shqipris dhe Kosovs.

Flori tha gjithashtu se aktorja Arta Muaj, q luante personazhin e Didit, do t jet gjithashtu n serial, por do t ket edhe personazhe t tjera q do t jen n krah t tij.