lajme të këqija për yllin e Liverpool-it, Mohamed Salah: orët e fundit është zbuluar se hajdutët i kanë grabitur rezidencën luksoze që sulmuesi ka në Kajro.

Sipas deklaratave të dy punonjësve të policisë, të këshilluar nga një i afërm i futbollistit që kishte vënë re një dritare të hapur, hajdutët do të kishin hyrë në shtëpi ditët e fundit.

Rezidenca në pronësi të ish-futbollistit të Chelsea-t, Fiorentina-s dhe Roma-s ndodhet në zonën Tagamoa, rreth 30 milje (50 kilometra) në lindje të qendrës së qytetit.Çfarë vodhën hajdutët?

Sipas informacioneve të siguruara, disa sende me vlerë kanë mbetur në vend. Në vend të kësaj, kriminelët do të kishin vënë në shënjestër dhe do t’i merrnin vetëm marrësit e TV kabllor. Në momentin e vjedhjes në banesë nuk ndodhej askush.

Salah pritet të shkojë në Egjipt javën e ardhshme, me rastin e ndeshjes së kombëtares egjiptiane ndaj Malavi, e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Kombeve të Afrikës.