Disa dit m par, moderatorja e Big Brother Vip, Arbana Osmani, lajmroi banort dhe pubilkun se Big Brother duket sikur po nis nga fillimi.

Me hyrjen e gjasht banorve t rinj, sht ende e paqart nse do t ket ende hyrje t reja n shtpi.

Megjithat, aludimet n rrjet nuk mungojn dhe emri i fundit q prflitet sht ai i aktorit t humorit, Rezart Veleshnja.

N fakt ka qen vet aktori ai q ka nxitur dyshimet se mund t jet pjes e formatit.

Rezi ka postuar nj foto me regjisorin e “BBVA”, Eduart Grishaj, duke shkruar krah saj:

Si mendoni a t futem n Big Brother?.Nuk dihet nse sht thjesht nj ngacmim i aktorit, apo ai realisht po mendon t bhet pjes e formatit.

Vlen t theksohet s t dieln nis sezoni i ri i Portokalli, pjes e t cils Rezi sht prej shum vitesh.

Nse i bashkohet reality-showt, kjo do bnte q t shkputej nga emisioni i humorit prkohsisht.

Big Brother VIP sapo i jan bashkuar 6 banor: Elvis Pupa, Qetsor Ferunaj, Fotinia, Jori Delli dhe Antoneta Koi.