Artistja shqiptare me fam botrore, Dua Lipa, prej dy ditsh po qndron n Kosov, n kuadr t festivalit Sunny Hill, ylli me fam botrore, elektrizoi skenn e festivalit n natn e par hapse, teksa mbrm s bashku me familjen ka shijuar si publik performancn e yllit latin, JBalvin.

E ndrsa po qndron n vendlindje, Gramoz Aliu, i njohur si Mozzik, i ka br nj krkes publike Dua Lips.

Me an t nj Instastory, ai i krkon 26-vjeares t vizitoj Prekazin.

Dua jam shum krenar me arritjet e tua, vazhdo para je m e mira. Kto dit q jeni n Kosov vizitoni Prekazin, ka shkruar reperi n nj imazhi nga Prekazi.

Sakaq kujtojm q ditn e djeshme Presidentja e Kosovs, Vjosa Osmani, ka emruar Dua Lipn Ambasadore Nderi t Republiks s Kosovs.

Prmes nj postimi n Facebook, Osmani shkruante se Duan e ka falnderuar pr gjithka q ka br dhe po bn q zri yn t dgjohet kudo n bot.