E sukseshme në fushën e biznesit këtu e në Diasporë, Shkenda Dubova është modeli i femres që di, do dhe ja del.

Storia e saj e suksesit është mbreslënëse, madje ka shërbyer si motiv për shumë femra shqiptare, të cilat janë aktivizuar në fushën e biznesit dhe jo vetëm.

Pas një viti me shumë suksese në zingjirin e qendrave të dobësimit me emrin e saj, që gjenden gjithëandej, këtë fillimviti bukuroshja po pushon bashkë me familjen në një vend tejet luskoz në alpet zvicërane.

Siç kuptojmë nga postimet e saj në Instagram, Shkenda gjendet në “Gstaad Palace”, vend në të cilin kalojnë ditë të mrekullueshme biznesmen, yje e njerëz me influencë nga e gjithë bota, shkruan “Kosovarja”.

Nga postimet, mësohet se në të njejtin vend aktualisht ndodhet edhe biznesmeni i njohur shqiptar dhe një nga zemërthyesit e vajzave, Fatmir Hysenbelliu