Salsano Rapi dhe Lori kan qen s fundmi t ftuar n Wake Up ku kan rrfyer pr eksperiencn e tyre n DWTS.

Aktori dhe prezantuesi i njohur ka thn se n prgjithsi, edhe n Portokalli, ai del m mir n provat gjenerale se sa n shfaqje.

Jo vetm kaq por ai zbuloi edhe konkurrentin m t fort sipas tij, i cili tha se sht Ardit uni.

Mirpo, gjat fjals s tij, Salsano tha se ka probleme me prqndrimin dhe shpeshher i harron hapat.

Tani jemi live dhe Lori patjetr q do thot fjal t mira pr mua. Kam prshtypjen q vuan shum me mua. Kam probleme prqendrimi, nuk i mbaj mend hapat. Dhe Lori thot si ka mundsi se ta kam shpjeguar shum her, tha Salsano n Wake Up.

K do hiqnin ata nga gara nse do t kishin mundsi?

Salsano: Un do heq jurin (qesh). Nuk flas pr konkurrentt se ma marrin pr ters.

Por cfar do t bnte Salsano nse do fitonte?

Lorit do ti jap dyfishin e asaj q do marr. N baz t kontrats, Lori do marr dyfishin e asaj. E kam t sigurt q nuk do fitoj prandaj (qesh).

Salsano u ndal edhe tek Bora Zemani. Ai tregoi se si e kishte pritur moderatorja imitimin e saj n Portokalli.

Ka qen shum dashamirse. Bora m tha se nuk po msohem dot me fytyrn time tek ti. Ka nj lloj veantie n prezantim, sht e qet. Un e imitoj at duke e ekzagjeruar, prfundoi Salsano.