Koht e fundit marrdhnia mes Olts dhe Luizit ka ndryshuar shum. Prvese t dy lojtar t fort dhe kundrshtar t prbetuar, ata po flasin edhe sinqerisht me njri tjetrin.

Duke e par Oltn t mrzitur, pas spektaklit t mbrmjes s djeshme, Luizi i sht afruar. Ajo i ka shprehur se ka dika pr ti thn dhe ai i ka krkuar t shkojn t flasin n lavanderi. T dy kan folur gjat n lidhje me debatin q patn gjat spektaklit, ku kngtari e akuzoi aktoren se prkujdesjen ndaj tij ajo e bri pr loj.

M hert Olta ka qar n lavanderi dhe ka krkuar t dal nga Big Brother Vip pas gjendjes s rnduar psikologjike, t ciln ia ka treguar Armaldos.

BISEDA

Olta: Jam lnduar shum nga fjalt q ke thn ti mbrm edhe n prime edhe n dhomn e rrfimit.

Luizi: Dgjo un nuk sht se nuk e besoj se ti nuk je kujdesur sinqerisht pr mua, por mnyra sesi e ktheve lojn duke u munduar t sulmosh Kiarn, kjo nuk m plqeu. Kur un jam n at gjendje nuk kam nevoj pr asnjeri.

Olta: po un jam lnduar vrtet shum. Nse kjo do kishte ndodhur n fillim, nuk do isha mrzitur fare, por tani jam e ngarkuar dhe jam m vulnerabl.

Luizi. Nse ti je lnduar pr ato q un thash, pr her t par n kt loj po t krkoj falje nse t kam lnduar dje, por kuptoje q du me lujt. Du ti shkoj ksaj loje deri n fund dhe po luftoj me mish e me shpirt. Me Oltn jasht un nuk kam asgj. E di se far do t thot t jesh larg familjes, larg djalit. Mos mendo se un knaqem se qan ti. Un do t them prap shko qaj n tualet, por nuk kam ndonj knaqsi. Jo pr ty, por pr asnj. Edhe sikur Qetsori t qaj un nuk ndihem mir. Prandaj doja t mbyllej sa m shpejt ajo tem dje, se nuk ndihesha mir me situatn q u krijua. Nuk sht se jam krenar pr gjrat q kam br, por du me lujt. Kam gabuar dhe do gaboj prap, por dua t shkoj deri n finale.

Olta: Edhe un dua t shkoj n finale me ty, me m t fortt, por mos m lndo kshtu. Un kam nevoj pr ty pr t luajtur.

Luizi: N rregull pra nse je lnduar t krkoj falje. Se m br t ta them 10 her tani.

Olta: Dgjo Luizi, ne jemi kundrshtar, do luajm fort, do zihemi prap, por un ty t kam shum xhan. Hajde t t prqafoj njcik tani.

Dhe me kt prqafim u mbyll edhe biseda e tyre. Si ju duket ju, bn mir q u sqaruan dhe pr her t par mbase foln si dy njerz t vrtet e jasht lojs s Big Brother?