Gjat prime-t t djeshm t Big Brother VIP Luizi ka habitur t gjith me veprim. Teksa zarfi i zi u hap dhe u zbulua se n nominim shkon Kristi, Maestro dhe Luizi, ky i fundit tregoi se ky ishte i gjithi plani i tij.

Teksa shum ishin dyshues, ai tregoi se kt plan e ka huazuar nga Big Brother Canada. Luiz u fut s bashku me Kristi dhe Maestron n banjn e shtpis, veprim i cili nuk lejohet pasi sht nj ambient pa kamera.

Kutia e pandors m iku kot. Jan inate t vjetra, ishin arsyet e Luizit.

Por nse pr Maestron arsyeja sht e ditur, t gjith u habitn pr veprimin e Luizit ndaj Kristit.

Pr kt t fundit Luizi zbuloi se nuk ia ka haruar kur i ka thn Kiars un t kap kur t dua.

Luizi: E kisha organizuar enkas kt gj, jan inate t vjetra, inatet e vjetra un nuk i fal, as ktij as atij. Ai i ka thn ksaj un t kapi kur t dua.