Kngtarja Dua Lipa do t performoj n Sunny Hill q do t mbahet n Kosov. Ylli botror ka mbajtur nj konferenc pr shtyp, shoqruar nga babai i saj Dukagjin Lipa, sht shprehur se ndihet krenare sht ndodhet n Kosov.

Ajo u shpreh se ndihet e lumtur q do mbaj nj festival t till n shtpin e saj.

Ju falenderoj pr mbshtetjen pr t br nj festival t till. Ndihem shum krenare q jam ktu, q do mund t performoj ktu. Faleminderit shum, po ndihem shum mir q n shtpin dhe vendin time me e b nj gj t till,tha ajo.

Artisrja me fam botroredo t hap sonte festivalin me performancn e saj. N sken do t ngjiten yje ndrkombtar si J Balvin, Diplo dhe Skepta apo artist shqiptar si Kida, Yll Limani e Elvana Gjata.