Barcelona dhe Juventus kanë gati bashkëpunimin e rradhës.

Barcelona dhe Juventus njihen për marrëdhëniet e shkëlqyeshme. Blaugranët dhe Biankonerët shkëmbyen Arthur Melon dhe Miralem Pjanic merkaton e kaluar.

Tani kanë gati bashkëpunimin e rradhës. Juventus është i interesuar për mesfushorin e Riqui Puig dhe Paratici madje ka gati ofertën.

Zonja e Vjetër është e gatshme tia ofrojë Barcelonës kartonin e Adrien Rabiot ose Rodrigo Bentancur në këmbim të Puig.

Puig nuk bën pjesë në planet e Koeman dhe te Barcelona janë të hapur për këtë shkëmbim.

Calcio Mercato, raporton se bisedimet do të fillojnë pas përfundimit të sezonit dhe gjithçka do të varet nga qëndrimi i Koeman në Camp Nou.