Gjat nj eventi q mbajti pr promovimin e librit t tij t par N gar me veten, Ermal Mamaqi tregoi dhe nj histori sesi Vera Grabocka ka qen ajo q e ka nxitur ti futej prezantimit duke par potencialin e tij.

Nj dit Vera m thot Ermal dua t prezantosh Dancing ith the stars me Amardn. Dikur ka qen nj tmerr i madh pr mua q t dilja n sken. Vers i thash nuk e bj dot, do e bsh patjetr tha. M futi n nj cep dhe tha Ermal un mendoj q ti mund t bhesh nj nga prezantuesit m t mir shqiptar. Ke improvizimin, ke humorin, plus je shum i bukur (qesh). M frymzoi ai moment, shkova n shtpi i thash Amards mund t bhem nj nga prezantuesit m t mir. Vendosa ta prezantoj dhe nga ai moment jeta ime ndryshoi. Fillova t besoj m shum te vetja, bra emisionin tim t par etj. N nj fest t TV klan falenderova Vern dhe ajo tha: Me t vrtet ti kam thn kto?!, tregoi Ermali.

Kjo deklarat e Mamaqit nuk ka kaluar pa u komentuar gjat n rrjet, ndrsa s fundmi edhe Olti Curri kishte dika pr t thn. Ai ka ndar n Instastory lajmin e deklarats s Ermalit, ku shprehet:

Kujt i ka thn Vera Grabocka q ti nuk je m i miri, ti nuk je m ylli, m stari. Hajde pra edhe nj se u mbush, o Ermalin e dua shum se i ka besuar Vers. Ndrkoh Vera: Urdhro un ti kam thn kto?, T kam thn dika q ta kam thn vetm ty, ty dhe 1500 njerzve t tjer q i kam nxjerr n ekran)