Kt t premte n Abc e Pasdites me Ermal Pein ishin t ftuar Shkenda Lili, Idajet Beqiri dhe Antoneta Koi. Tema e biseds ishte e foksuar tek adoleshenca e von apo ajo q mund t cilsohet si kriza e moshs s tret.

Ndrsa u ndaln n shum arsye se prse ka kriza n moshn e tret, Idajeti nnvizoi se nse t rrshqet kmba njher, probabiliteti sht t t ndodh prap

Kur jan ifti i prsosur, fmijt i kan rritur n mnyr t shklqyer, por gruaja apo burri i shqet kmba, n nj moment e humb logjikn, u tundua diku. Problemi sht kur del dy her nga rrethi. ifti vet e kupton me k ka t bj, e kupton kur sht nj lajthitje, e kupton flirtin.

Ermali, Antoneta dhe Shknda e pyesin nse flirti falet dhe raporti seksual jo?

Idajeti shtoi se Po mund t shkosh dhe tek raporti seksual, bie fjala nj 5 minutsh iku truri koks, po pas 5 minutave, n 365 ditt e vitit je prkushtuar me bashkshorten dhe fmijt.

Antoneta tha se sht shum kurioze t di se si prfundon tek ai 5-minutshi n hotel dhe pas atij menjher zhvendosesh n familje. Sipas saj, ka or apo dit t tra prkushtimi pr t arritur deri tek 5-minutshi, njeriu duhet t ket vetkontroll pr veprimet.

Megjithat Idajeti shtoi se nse do ti ndodhte me bashkshorten e tij, m t ciln pr pak celebrojn 45 vjetorin e martess do ti thoshte t hngrt mortja si m ndrrove dhe do vazhdoja jetn. Sipas tij, kto situata duhen zbutur. T njjtn gj tha edhe Shkenda duke u shprehur se kshtu i thot edhe ajo klientve t saj. Por tha se ka kuptuar q personat t till e bjn rrug kur marrin faljen e par, duke e riprsritur si veprim.