Jeni msuar ta shihni n ekran shpesh, n rolin e ndrmjetsueses q merret me problemet e t tjerve. Por sot juristja Eni obani ka rrfyer si rrallher nje hall t sajin.

N emisionin Aldo Morning Show avokatja ndau me shikuesit nj moment t vshtir q kishte kaluar s fundmi.

Ajo ka treguar se i sht dashur t prballet me pabesin e nj personi t cilin e ka mbajtur shum afr dhe e konsideronte si t familjes, por ky person i cili punonte me t i shkaktoi dme t mdha, ekonomike, por edhe shpirtrore.

Eni obani sht shprehur se pasi zbuloi kt ngjarje ajo e ka prjetuar aq keq sa pr nj muaj nuk ka dal nga zyra.

Do flas pr nj moment q shum njerz e din, ata me t cilt un bashkpunoj patjetr q po, por edhe njerz t tjer. Fakti q s fundmi m ka uar n nj shprthim shum t fort ka qen pabesia e nj personi q un e mbaja shum afr, e konsiderova si t familjes t themi dhe pastaj u prballa m nj zhgnjim t jashtzakonshm dhe me nj pabesi, jo t thjesht, por nj pabesi e cila m oi deri te ajo pr t ciln themi si sht e mundur q nj njeri t cilin e mban kaq afr, i beson kaq shum, i jep gjithka q mundesh ti, n kuptimin profesional, pr ta br at nj njeri m t mir se sht dhe pastaj merr.

Nj goditje q realisht t trondit dhe t bie me kmb n tok dhe thua si sht e mundur. M kujtohet gjithmon ajo fjala q dmin m t madh ta bn i joti. M vjen shum keq q e provova n kurriz. Kisha psuar gjra t vogla, por kjo kishte nj prmas nj ik m t madhe, kshtu q m tronditi,-u shpreh Eni.

Rreth nj muaji e gjysm, ndoshta e them sot pr her t par, nuk kam dal nga zyra, kam fjetur n zyr, kaq rnd e mora sepse nuk e besoja kurr,-prfundoi Eni obani.