Një person është arrestuar në Podujevë, pasi i njëjti ka thyer xhamat e autobusit të klubit të Ballkanit, shkruan .

Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës.

“Rr. Zahir Pajaziti , Podujevë 12.03.2023-15:20.  Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti me një mjet të fortë i ka thyer disa xhama të një autobusi. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, ka njoftuar PK.

Në incidentin e djeshëm të tifozerive, pas ndeshjes mes Llapit dhe Ballkanit, kanë mbetur të lënduar pesë persona – prej tyre, dy policë.

Kurse, janë arrestuar 21 persona.

/