Opinionistja Zhaklina Lekatari ka komentuar spektaklin e sotm sjelljen e Diols dhe debatit t fort q kjo e fundit ka patur me Luizin. Ka qen Zhaklina ajo e cila sht shprehur se Diola e ka prdorur Niten dhe vajzat e saj, teksa sipas opinionistes Diola nuk ka vend q t viktimizohet sepse ajo sht nje femr e fort.

Un mendoj se e prdore Nitn dhe vajzat e tua.

Sepse ti i the Luizit nj justifikim meq nuk doje t tregoje sekretin e Nits por m pas ti e tregove at. Ose do e thuash pr t gjith ose do e mbash pr veten.– tha Zhaklina Lekatar.