Në Milano është shumë pranë të ndodhë një tradhti e madhe sa i përket skuadrës së Interit.

Kjo për faktin që Mauro Icardi po mendon rikthimin në Itali dhe është pikërisht skuadra e Milanit ku ai po pret të rikthehet.

Siç raporton Gazzetta dello Sport, Milan po konsideron seriozisht transferimin e argjentinasit i cili pritet të jetë pasuesi i denjë i Zlatan Ibrahimovic.

Ai duket se nuk ka më vend tek PSG dhe një transferim i tij për Rossonerët mund të kapë vlerën deri në 50 milionë euro.