Një aksident trafiku mes një treni dhe veture ka ndodhur në fshatin Ujmir të Klinës.

Nga ky aksident janë lënduar gjashtë persona.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës Driton Rugova ka thënë për “Indeksonline” se si pasojë e goditjes së një makine nga treni, gjashtë persona kanë marrë lëndime trupore.

Të lënduarit janë dërguar në Spitalin e Pejës për t’iu ofruar ndihma mjekësore.