“Më vjen keq për tifozët e Inter-it, por na duhej”.

Trajneri i Chelsea-t, Thomas Tuchel, ka folur në Festivalin e Trentos për blerjen e Romelu Luakut nga Inter.

“Të gjithë kërkojmë të përmirësojmë skuadrat tona me lojtarë që arrijnë të luajnë një futboll më të shpejtë dhe të lehtësojnë presionin nga të rinjtë”, ka thënë tekniku gjerman.

“Për Lukaku-n ka qenë e rëndësishme ta mbyllte karrierën aty ku e filloi”.

Në lidhje me një të ardhme në Serinë A:

“Jam i lumtur ku jam. Shpresoj të zgjas sa më shumë te Chelsea. Megjithatë, qëkur kam qenë fëmijë, kur mendoj për futbollin, mendoj për skuadrat e mëdha italiane. Do të ishte një kënaqësi e pastër”.