Knga Just a Kiss, (Muah) sht nj nga sukseset m t mdha t Eniss, kngtares shqiptare nga Mali i Zi e cila njihet tashm ndrkombtarisht. Kjo kng, e cila ka sjell nj version t ri t Kiss Kiss, knduar nga artisti turk, Tarkan n 1997 bri buj n rrjetet sociale dhe listat e hiteve.

E ftuar n Rudina n Tv Klan, Enisa tregon cili sht rrugtimi i ksaj knge dhe si erdhi ideja pr ta risjell. Ajo gjithashtu shton se autort e versionit origjinal marrin nj prqindje t lart t fitimeve nga knga e saj.

Enisa: E kam zgjedhur vet, kam thn kjo kng m plqen shum dhe sht si nostalgji. Gjithmon m ka plqyer refreni, ather thash po e marr melodin, po shkruajm tekstin tjetr dhe e bjm kng t re dhe nj kuptim tjetr t kngs.

Rudina Magjistari: Kur ribn nj kng, duhet t kontaktosh me autorin e asaj knge?

Enisa: Po, edhe pse ve ajo q kam marr nga knga e Tarkanit sht melodia sepse shkrimi, strofat, pjest e tjera t kngs jan ndryshe nga origjinali. Vetm pr at melodi merret leje, paguan, ata marrin nj prqindje t madhe, pun t madhe vetm pr ti marr at pjes.

Rudina Magjistari: Sa her q ti e kndon at kng, Tarkani merr prqindje?

Enisa: Autort, ai q e ka shkruar.

VIDEO: