Poetja Mimoza Ahmeti ka reaguar pr her t par lidhur me dnimin e saj pr ndrtim pa leje n Petrel.

N TCH ajo deklaroi se kryerjen e 40 orve pr interes publik ajo do ti realizoj duk dhn leksione publike.

Artistja nuk ngurroi t sulmoj sistemin e drejtsis, duke e quajtur nj przierje t supremacis me demokracin.

Ajo shprehu gjithashtu dshirn e saj q pronn q kishte psuar dmtime nga trmeti ajo ta rindrtonte pr t ndrtuar nj galeri dhe nj shkoll arti, duke shpresuar edhe n ndihmn e komunitetit t Petrels.