Mbrmjen e djeshme, reperi Akrkimed Lushaj, i njohur ndryshe me emrin artistik Stresi, u zgjodh fitues i edicionit t par t “Big Brother VIP Kosova”.

Ai fitoi plot 160 mij euro nga mimi i madh 200 mij, pasi nga 10 mij u ndan pr katr finalistt e tjer.

S fundmi, ai ka reaguar pr her t par pas daljes nga shtpia dhe pas fitores n kt reality show.

Nprmjet nj live n rrjetet sociale, Stresi ka falenderuar t gjith pr mbshtetjen, ndrsa ka shtuar se nuk ka qen nj eksperienc e leht.

Ju falnderoj shum t gjithve q m keni votuar. Ka qen nj fitore shum e madhe dhe nj eksperienc shum e fort. Nj eksperienc q e kalon vetm njher n jet, por edhe e vshtir edhe besoj e keni par rrugtimin tim aty.

Nuk ka qen ndonj strategji, por ka qen realiteti pavarsisht q aty sht nj loj dhe duhet t futesh n role, por nuk kam ditur ta bj at pun. M s miri di t bj vetveten time, pavarsisht se njerzit kan dyshuar tek un dhe jan munduar me dolloj gjeje t m mposhtin, por nuk sht problem. Zoti sht i madh, un kam thn q prej dits s par q kam hy n “Big Brother VIP Kosova” q un kshtu jam. Ju thash t gjith kundrshtarve t mi q do tju prcjell. E vrteta doli, kshtu q ju prshndes shum, prfundoi Stresi.