Ish-boksieri Xhevdet Peci ka vdekur sot.

Lajmin e ka bërë të ditur ish miku i tij dhe ish hendbollsiti i njohur i KH Trepçes, Afrim Prekazi përmes një postimi në Facebook.

Prekazi e ka përshkruar mikun e tij si legjendë.

Postimi i plotë:

Zoti i madhërishëm të mëshiroftë vëllau ynë

Xhevdet Peci ! Lamtumirë Legjendë në nji botë ma të mirë se kjo !…