Kngtari dhe banori m i plqyer, m i prfoluri n historin e Big Brotherit, Luiz Ejlli, nuk mund ta imagjinoj se far po ndodh jasht shtpis m t famshme n Shqipri.

Ndoshta as vet Luiz Ejlli nuk do ta kishte imagjinuar suksesin e tij n Big Brother Vip. Kngtari u rikthye n vmendje t publikut, pas shum vitesh distancim.

Karriera e tij, ishte shkputur nga muzika, duke u fokusuar tek diplomacia, ku pr vite mbajti postin e rndsishm n Franc.

Artisti shkodran u b pjes e formatit pr tu futur edhe njher n nj treg, q bhet dita dits m i vshtir pr t qndruar n t. Dhe n fakt, ajo q ende Luizi nuk di sht suksesi q ka korrur si banor i ksaj loje, duke qen edhe nj nga pretendentt pr ta fituar.

Q sht m i plqyeri e dshmojn edhe shifrat marramendse q ka arritur n rrjete sociale, vetm n TikTok emri i tij ka shkruar n 4.1 miliard shikime.

Ndrkoh, Luizi numron gjithashtu 600 mij ndjeks n Instagram, llogari e cila u hap pas hyrjes s tij n BBVA.

Por, kt sukses t tij kngtari nuk e imagjinonte dot deri dje, pasi her pas here ka thn q shpreson t paktn t ket fituar disa ndjeks deri m tani.

Edhe s fundmi teksa fliste me banort, Ejlli u shpreh se ndonse nj dron i erdhi ku thuhej q ka arritur nj miliard klikime ai nuk kishte arritur ta besonte kt.