Ndonse jemi habitur me disa nga banort e Big Brother Albania, e njjta gj ndodh edhe n Big Brother VIP Kosova, vajzat e showbizzit po bjn xhiron e rrjetit me gafat e lna n pyetjet m bazike.

Juliana Nura dhe Mbresa Hajrullahu, jan dy nga finalistet e BBVK.

Ndonse kan arritur t mbijetojn deri n fund n nj format sfidues si Big Brother, duket se intelekti nuk u ka hyr shum n pun pr sukses.

Kt kan ln t kuptohet mbrmjen e djeshme n nj quiz t realizuar mes njra-tjetrs, ku duhet t gjenin kryeqytetet e disa vendeve n Evrop.

N nj moment, Xhuli e ka pyetur Mbresn: Kush sht kryeqyteti i Gjermanis”?

Duke qen se Hajrullahu nuk e dinte prgjigjen e ksaj pyetje, sht prgjigjur vet Xhuli, duke e dreqosur akoma m shum.

Nuk sht Berlini, as Frankfurti, por Mynihu, ka thn Xhuli.

Nga ana tjetr, Mbresa arriti t qllonte disa kryeqytete t tjera, ndonse nuk shptoi pa ln nj gaf me kryeqytetin e Italis. Sipas Mbress, kryeqyteti i Italis sht Milano.