Kristi debatoi ashpr me Luizin n oborr dhe shkak pr kt, u b strategjia e tij pr t drguar n nominim veten, Kristin dhe Armaldon. Kristi i tha Luizit se nuk e beson fare q ai do Armaldon jasht ksaj shtpie dhe i tha se nuk sht fare koherent me deklaratat q bn, pasi dje tha tjetr gje dhe sot thot tjetr gj.

Kristi i cilsoi fjalt dhe veprimet e Luizit si skuthllqe dhe tha se ai bashkpunon me Armaldon pr ta mbajtur at brenda shtpis dhe jo pr ta nxjerr jasht si thot ai.

Luizi nga ana tjetr, tha se ai nuk po bn ndonj gj pr ta mbajtur Armaldon n shtpi dhe shtoi se edhe sikur ai t mos merret fare me Maestron, ai ka mbshtetjen e Olts, Kiars, Qetsorit, Elvisit, Nits, Deas dhe disa t tjerve.

Debati:

Kristi:Ti duhet ta bje at n mnyr m dinjitoze, mos m bj skuthin tani. Ti kur the arsyet nj her the dua Keisin, pastaj ka gjra t pa lara prej dy muajsh. E trajtove sikur ne jemi gjra q ti i loz si do ti. Me ty kam qeshur, kam luajtur, tani jo m. Un nuk do dal n at mnyr ashtu, me at budallallkun e tualetit.

Luizi:Quaje si t duash. Tani quhem skuth un se dole n nominim. T kapi njeri me zor pr t hyr n tualet? Pse nuk shkove n dhomn e rrfimit? Armaldo del jasht t shtunn, e di un. Un ia kam arritur qllimit, ktu doja tju shikoja. Po kapesh me mua q t rrish akoma, e ke gabim se do zhytesh.

Kristi:Kush tha q nuk kam shkuar n dhomn e rrfimit pr tu sqaruar? Disa gjra nuk i themi dot. Un me Luizin jam treguar shum tolerant, e di shum mir. Arsyet q ke pas asaj jan shum t dobta. M bn t ndjehem shum keq. Nuk ke br gj m t shmtuar. Je mega skuth, mega, mega, mega skuth. Ka dy muaj q ka ndodhur, pastaj the ti i the Kiars kshtu, budallallqe.

Luizi:Ti pr mua nuk je n kt shtpi, pavarsisht se u ktheve prap. Un zgjodha dy persona q m kan borxh. Me ty jam treguar nona, e hngre, mbaje tani

Kristi:Un uditem nga arsyet q Luizi dha. Bn gjith skuthlliqet e bots q t mbaj Armaldon.

Olta: Ke patur frik gjithmon ti kthehesh Luizit dhe sot, nuk sht toleranc ajo q ke br, kjo sht t kesh frik. Hern e par nuk i krkove llogari se kishe Sabianin ktu dhe e dije q nuk dilje, tani e di q je i dale.