Zbulohet arsyeja është apo jo në një lidhje jashtë shtëpisë së “BBV” Luiz Ejlli?

Kur hyri n Big Brother Vip ai ishte nj i panjohur n rrjetet sociale, ndrsa sot akoma pa kaluar nj muaj numron mbi 350K ndjeks n Instagram.

Sigurisht Luizi nuk e ka iden e popullaritetit q ka krijuar jasht shtpis, mirpo personi q menaxhon llogarin e tij n Instagram do dit prballet me nj lum ndjeksish q shtohet do her e m shum.

Po kush sht ky person? Ndjeksit e Iconstyle na kan thn vazhdimisht q kngtari sht n nj lidhje jasht shtpis s Big Brother Vip me nj vajz q quhet Jurgena, me t ciln vet Luizi komunikoi m hert nga ekrani pr profilin e tij n Instagram.

E njjta vajz fshihet edhe pas llogaris s tij n rrjetin social. Ndonse kjo sht akoma n stadin e thashethemeve dhe asgj nuk dihet me saktsi. Nga ana tjetr Luizi dhe Kiara kan secili llogari zyrtare n Instagram, ku numrojn mijra ndjeks. Qindra faqe jan hapur vetm me emrin e tyre, ku shprndahen momentet romantike dhe gazmore t tyre n shtpi. Por n profilet e tyre n rrjetin social, personat q menaxhojn llogarit as nuk i kan ndjekur n Instagram. Pra Kiara nuk e ndjek Luizin, dhe as Luizi Kiarn. Arsyet nuk jan ende t qarta.

Marrdhnia e tyre brenda nuk reflektohet aspak jasht dhe ktu nuk flasim thjesht pr nj follow, por edhe pr vmendjen dhe postimet q i kushtojn menaxhuesit e llogarive, momenteve t Kiars dhe Luizit.

N nj vshtrim t br nga Iconstyle, vihet re se n llogarin e Luizit nuk shfaqet askund Kiara prve nj rasti kur ajo dhe kngtari po diskutonin emra pr bebe. Postimi shoqrohet me mbishkrimin, Si ju duken emrat e przgjedhur nga Luizi?, ndrsa Kiara nuk prmendet askund. Gjithashtu vlen t prmendet se n llogarin e Luizit sht edhe nj postim me Tean, kur dyshja realizuan kng s bashku pr Talent Show-n e realizuar n shtpi, ku u shpalln edhe fitues.

Nga ana tjetr, Instagrami i Kiars, i cili menaxhohet nga shoqja e saj Liesa Haxhiasllani, ka vetm foto t moderatores, prve nj videoje me Luizin. Videoja n fjal sht ajo e ditlindjes s Kiars, ku Luizi i bri nj surpriz.

Lajmërojeni Menjëherë Policinë Nëse Shihni Këtë Person (FOTO)

Policia e Gjakovës në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore të këtij rajoni ka kërkuar ndihmën për gjetjen e të dyshuarit Shqiprim Dedaj.

Dedaj dyshohet për veprën penale “Vjedhje e rëndë” dhe për momentin ndodhet në arrati.

Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar të paraqitur në fotografinë e bashkangjitur, të lajmërojnë Policinë e Kosovës apo stacionin më të afërt policor.

KOMUNIKATË PËR MEDIA

Kërkesë për bashkëpunim me qytetar

Gjakovë, 31 janar 2023

Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, bazuar në autorizimin e Prokurorisë Themelore në Gjakovë për publikimin e fotografisë të personit të dyshuar në rast, me qëllim lokalizimin e tij, lëshon kërkesë për bashkëpunim me qytetarët.

Personi i dyshuar është:

• Shqiprim (Tomë) Dedaj i lindur me 28.11.1984 banues në rrugën “Pashko Vasa” në Gjakovë.

Lidhur me rastin “Vjedhje e rëndë” pranë Sektorit Rajonal të Hetimeve në Drejtorinë Rajonale të Policisë-Gjakovë janë duke u zhvilluar hetime intensive ku gjatë veprimeve hetimore është identifikuar i dyshuari i lartcekur.

Në lidhje me rastin nuk është arritur të sigurohet prezenca e personit në fjalë edhe përkundër angazhimeve të shumta hetimore dhe operative nga ana e Sektorit Rajonal për Hetime dhe njësiteve tjera në kuadër të Drejtorisë Rajonale të Policisë-Gjakovë.

Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar të paraqitur në fotografinë e bashkangjitur, të lajmërojnë Policinë e Kosovës apo stacionin më të afërt policor.

I paska ardhur në maje të hundës! Arbana tha për arsye personale, zbulohet e vërteta pse mungon Arbër Hajdari

E marta sht tashm dita q mbledh t gjith shqiptart. Reality sho i shumndjekur Big Brother ka br pr vete shum njerz.

Mbrmja e sotme nisi me nj munges shum t rndsishme, teksa opinionisti Arbr Hajdari nuk sht paraqitur n studio.

Moderatorja e njohur e ktij programi, Arbana Osmani shpjegoi edhe se far ka ndodhur dhe pse Arbri nuk sht sonte pjes e ktij spektakli.

Ndrsa prezantoi opinionisten tjetr, Zhaklin Lekatari, Arbana tha se Arbri mungon pr shkak t impenjimeve personale.

Por nga ajo q msohet sht se Arbri sht lodhur me nivelin e ult t ktij sezoni t BBV dhe ka thn se sht i lodhur me debatet vulgare t banorve, ndaj dhe ka munguar.

Nuk prjashtohet mundsia q ai t mungoj srish javt n vijim dhe t mos vij m fare dhe t zvendsohet nga dikush tjetr.

Projekt Tjetër Milionësh Në Podujevë – Caktohet Lokacioni Për Ndërtimin E Palestrës Sportive

Kuvendi i Komunës së Podujevës, ka mbajtur mbledhjen e rregullt, të cilën e udhëhoqi kryesuesi i Kuvendit, Hilmi Hoxha, ku ishte i pranishëm edhe kryetari Komunës, Shpejtim Bulliqi, nënkryetarja Marigona Lahu , drejtorët e drejtorive, shkruan .

Në këtë seancë janë miratuar disa propozim-vendime.

Ndër to, bën pjesë edhe caktimi i lokacionit për ndërtimin e Palestrës Sportive.

Drejtori për Kulturë, Rini dhe Sport, Pajtim Balaj, duke kërkuar që të përkrahet propozimi i tij, ka thënë se zona ku do të ndërtohet kjo palestër, është prapa pishave të qytetit – ngjitur me varrezat e lagjes së “Brecalive”.

“Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport, për këtë vit, ka planifikuar 1.6 milion euro për ndërtimin e palestrës në Podujevë. Kjo palestër ka mbetur pa u ndërtuar që nga vitit 2018. Kontrata është nënshkruar që nga vitit 2017, por pas problemeve që kanë dalë, ka qenë e pamundur të ndërtohet deri më sot”, ka thënë Balaj.

Me shumicë votash, kjo pikë e rendit të ditës është miratuar sot në Kuvendin e Komunës së Podujevës./

“Ti e lë të të marrë erë në qafë”, Efi përplaset me Tean për sjelljen ndaj Luizit, ja përgjigjja epike e këngëtarit

Pr sa koh nuk ka lidhje t mirfillt brenda shtpis s BBV, mund t mos ket vend pr xhelozi dhe kshtu ka pohuar edhe Kiara n lidhje me marrdhnien Luiz-Tea, ama ka pasur komente t shumta n lidhje me kt raport.

Kiara sht shprehur se nuk sht ndjer aspak xheloze por se sht e shqetsuar nga loja e Teas q po mundohet t bhet pjes e nj trekndshi.

Nga ana tjetr Tea sht treguar e irrituar n lidhje me kt situat dhe sht munduar t justifikoj pozitn n t ciln ndodhet.

Tea: Do t doja shum q t shihej darka me Luizin, nuk sht aspak e vrtet q un e kam pasur qejf Luizin

Efi: Ti e l q t t marr er n qaf, un shokve t mi nuk ia lejoj kt gj.

Tea: Luizi bn komente pr mua pr ti dgjuar Kiara nuk kishte qllime t m bnte t ndihesha mir. Kiara ka reaguar kundra meje pas performancs me Luizin. Pas performancs Kiara ka nisur t thot ato gjra kundra meje dhe mendova se sht xhelozi.

Kiara: N asnj moment nuk kam ndjer xhelozi, m shqetson mnyra si ka zgjedhur t luaj Tea sikur sht pjes e nj trekndshi. Pjesa q m ka bezdisur m shum ka qen morali q m ka br disa jav m par q si rri un afr me Luizin ndrsa nga ana tjetr ka br t njjtn gj, pasi ka thn nuk ui flas m I ka folur ka qeshur e ka prqafuar. Sjam aspak xheloze pr asnj nga vajzat ktu kur Luizi m thot q dua t bj lojra.

Tea: Ai djal m kishte nj nder borxh dhe nderi q I krkova ishte t mos m fliste fare, e kam prqafuar vetm pas performacs dhe ti vjen e thua je prqafuar, jan gjra q un nuk i kam br.

Luiz: Duke marr parasysh sa jam shprehur dhe dhn tek Kiara, kam dashur t marr prgjigje m konkrete nga Kiara dhe do uni i plqen t shoh xhelozi n syt e vajzs.

Të Gjitha Vendimet Që U Morën Sot Në Kuvendin E Podujevës

Kuvendi i Komunës së Podujevës, ka mbajtur mbledhjen e rregullt, të cilën e udhëhoqi kryesuesi i Kuvendit, Hilmi Hoxha, ku ishte i pranishëm edhe kryetari Komunës, Shpejtim Bulliqi, nënkryetarja Marigona Lahu , drejtorët e drejtorive, organizata të huaja e vendore dhe media, njofton kumtesa, transmeton .

Meqenëse sot mbledhja e kuvendit komunal ka korespoduar me 26 vjetorin e rënies heroike të tre dëshmorëve, Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, kryetari i Komunës, Shpejtim Bulliqi dhe kryesuesi i kuvendit komunal Hilmi Hoxha kanë mbajtur një fjalë rasti.

Kryetari Bulliqi gjatë fjalës së tij tha: “ Me 1 nëntor të vitit 1962, me 22 qershor 1962 dhe me 10 tetor 1975 u lindën Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, me kontributin dhe sakrificën për lirinë e atdheut ata u bënë pjesë e pandashme e secilës familje shqiptare, ndërsa madhështia e veprave të tyre për çlirim i bënë të nderuar e të dashur gjithandej ku flitet shqip. Arsyeja pse përmenda ditëlindjet e tre dëshmorëve është sepse në librat më të mira që janë dedikuar dëshmorëve thuhet se dëshmorët kanë vetëm ditëlindje, ndërsa datat e rënieve të tyre vetëm vulosin emrat e tyre në përjetësi”.

I bekuar qoftë kujtimi për Zahir Pajazitin, Hakif Zejnullahun, Edmond Hoxhën dhe të gjithë heronjtë dhe të rënët për liri!” përfundoi kryetari Bulliqi.

Ndërsa kryesusi Hoxha tha se “Ne përfaqësuesit e qytetarëve të Komunës së Podujevës, sikurse edhe gjithë qytetarët e komunës, dhe gjithë Kosovës, i kujtojmë me krenari tri figurat kombëtare me në krye komandantin e UÇK-së, Zahir Pajaziti, të cilët me veprën e tyre heroike u bënë pjesë e historisë së lavdishme të Kosovës. Në shenjë nderimi në fillim të kësaj mbledhje në nderim te veprës së dëshmorëve Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu, dhe Edmond Hoxha, kërkoj një minutë heshtje” tha kryesuesi Hoxha.

Para fillimit të miratimit të rendit të ditës u paraqitën disa propozime nga anëtarët e kuvendit për përfshirje në rend dite, mirëpo me të dal në votim u përkrah vetëm pika e shefit të grupit të Lëvizjes Vetëvendosje!, Haki Rudari, e cila ishte: “Kuvendi Komunal rekomandon MFPT-së faljen e tatimit në pronë deri në 100 euro për qytetarët e Komunës së Podujevës”.

Gjatë mbledhjes së kuvendit komunal u miratuan të gjitha pikat e rendit të ditës;

Propozim Rregullore për Transportin e udhëtarëve me automjete taksi, Propozim Rregullore për Transportin rrugor në territorin e Komunës së Podujevës, Propozim Vendim për caktimin e rrjetit të linjave urbane, urbano-periferike dhe orarin e qarkullimit, Kerkesa – Nisma e procedurës për bashkëpunim ndër-komunal mes Komunave; Prishtinë, Podujevë, Lipjan, Fushë Kosovë, Graçanicë dhe Obiliq – Propozim vendim per miratimin e Nismës për themelimin e bashkëpunimit ndër-komunal

– Propozim vendim për Autorizimin e Kryetarit te Konumës per fillimin e konsultimeve për themelimin perkates të bashkëpunimit ndër-komunal, Propozim Vendim për shpalljen në interes publik – pronat që preken nga projekti per ndertimin e rrugës lidhëse nga magjistralja Prishtinë – Podujevë deri të rruga “Vëllezërit Frashëri”, Propozim Vendim për caktimin e lokacionit për ndërtimin e Palestrës Sportive në Qytetin e Podujevës, Propozim Vendim për ndarien e mjeteve financiare Ndërmarrjes Publike – Kompania Rajonale e Mbeturinave “Pastrimi” sh.a, Propozim Vendim për ngritjen e komisionit përzgjedhës – për zhvillimin e procedurave për perzgjedhjen e drejtorëve dhe zëvendës drejtoreve ne institucionet publike edukativo – arsimore, Propozim Vendim – për destinimin e paluajtshmërisë për ndërtimin e Qendrës Multifunksionale, Propozim Vendim per vënie në diskutim publik draft Programi Trevjeçar i Banimit 2023- 2025, Propozim Vendim për vënie në diskutim publik draft Plani Komunal për Menaxhimin e Mbeturinave 2023-2027

,

Plotësim ndryshimi i përbërjes së Komitetit për Barazi Gjinore (pas dhënies së dorëheqjes se znj.Drita Pajaziti për shkak të emërimit anëtare në Komitetin për Politikë dhe Financa, në të cilën përbërje u propozua asamblisja Lirika Maliqi e cila mori përkrahjen e mjaftushme nga anëtarët e kuvendit).

Poashtu u miratua propozimi i asamblistit, Haki Rudari për t’i rekomanduar Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve faljen e tatimit në pronë deri në 100 euro për qytetarët e Komunës së Podujevës për vitin 2023.

Ndërsa kryesuesi i kuvendit komunal Hilmi Hoxha, prezantoi raportin e punës së kuvendit të Komunës për vitin 2022.

Te pika të ndryshme asamblistët diskutuan dhe iu drejtuan pyetje anëtarëve të ekzekutivit për çështje të ndryshme infrastrukturore./

E dëgjuat çfarë i tha? Ja si Arbana e vendosi “me shpatulla pas muri” Oltën para shqiptarëve vetëm me një fjalë

Prgjat ktyre ditve Olta ka krcnuar Kiarn dhe Efin duke thn se di shum gjra pr to dhe se mund ti nxjerr me nj fjal jasht.

Mbrmjen e sotme n prime aktorja tha se t gjith kan informacione pr njri-tjetrin, gje qe nuk u prit mire nga te gjithe.

Kjo deklarat e banores solli nj reagim t ashpr nga moderatorja Arbana Osmani, e cila n fillim tha se kto ngjarje nuk do t diskutoheshin sepse ishin shum t turpshme.

Arbana i tha Olts se t gjith kan nj jet jasht dhe sht e drejta e secilit ta jetoj si do.

Njerzit kan jetuar. Ti i prmend por nuk t bn nder fare.

Kemi jetuar, t gjith kan informacione edhe pr ty, edhe pr mua, sht shum e turpshme, shum e shmtuar. Nuk jemi ktu pr t gjykuar asknd.

Meqnse e solle vet muhabetin deri ktu, por ne duhet t paktn t japim mesazhin se secili ka t drejtn t jetoj jetn e tij si t doj, u shpreh Arbana.

Vendet Që Do Të Mbesin Pa Rrymë 8 Orë Në Podujevë

KEDS-i ka njoftuar se pasnesër (2 shkurt), disa vende të Podujevës do të kenë mungesë të energjisë elektrike, si pasojë e disa punimeve, shkruan .

Sipas KEDS-it, në e poshtëshënuara nuk do të ketë rrymë për disa orë.

Njoftimi i plotë:

TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

Nga dalja 10kV Livadicë në Stabiliment Dumicë Kulla nga ora 09:00 deri në orën 17:00

Pa tension mbesin do të mbesin:

1.NS 10/0.4kV    Dumnicë Tihovc 1            14000011126

2.NS 10/0.4kV    Dumnicë Uka Drite private 4000011127

3.NS 10/0.4kV    Dumnicë Tihovc 2            14000011128

4.NS 10/0.4kV    Dumnica e Epërme         14000011129

5.NS 10/0.4kV    Dumnicë te Ilmija            14000011218

6.NS 10/0.4kV    TSSH Dumnicë te Jetoni               14000011250

7.NS 10/0.4kV    TS -shtyllë Azemovit ZPRR 2016 14000011292

8.NS 10/0.4kV    TS Dumnicë te shitorja e Bellanit ZPRR  14000011331.

Vendet: Fshati Dumnicë.

Arsyeja: Projekte investive, realizimi i punimeve në rrjetin e tensionit të mesëm për projektin  TSSHM – 14000011128.

“Prandaj u lëndua kur e ofendove”, Zhaklina zbulon “lojën” e Luizit: Ja për çfarë po e përdor Tean

Debati mes Teas dhe Kiarn, u komentua edhe nga Zhaklin Lekatarin.

Zhaklin: ifti Luiz-Kiara, nuk sht ende ift. Un mendoj se Luizi po e prdor Tean, pr t br xheloze Kiarn. Kur kishit marrdhenin Luiz-Tea besoja se mes jush kishte dika. N fillimet tuaja, Tea mendonte se kishte nj lloj pushteti, q mund t t drejtonte ty. Prandaj them q ajo u lndua shum kur ti e ofendove.

Tea: Un vrtet u lndova, por nuk ndodhi pr shkak se mendoja q kisha nj superioritet. Kjo nuk do t thot q un kisha pretendiume t tjera. Ky sht perceptim i gabuar.

Zhaklin: Jo nuk sht perceptim i gabuar. Pr dy jav, nuk bhesh dot mik me dik. Mendoj se ti je nj vajz inteligjente. Ti tani po bn lojn tnde. Ti don t luash me Luizin dhe Kiarn.

Tea: Jan ata q m prfishjn.

Zhaklin: T gjith ju po luani. Ju jeni lojn tuaj n ift. Personazhi i tret, po luan. Ju t tre po luani.

Efi: Nuk m plqyen prekjet n perfomanc.

Tea: E vetmja mnyr q un t qeshja me Luizin, ishte q ai t bhej qesharak. Dorn n bark ja vura pr ta vn n siklet, vetm kaq. far faji kam un n kt mes.

Efi: Ti po i krijon hapsir.

Kristi: T gjitha situatat po bhen plastike, nuk ka asgj reale.

Luizi: A nuk e bri reale Kiara ktu prara grupit, kur tha a ke rn n dashuri me Luizin?

Kontakti: [email protected]